Łapki
Logo Psie Sztuczki
Strona Główna Warto Wiedzieć Sztuczki Sporty Psy Zdjęcia Rasy Forum Linki Profil

Popraw opis Rasa: Lhasa apso (Lhasa apso)


Opis rasy:

Ten mały czworonóg, z reguły nie przekracza wzrostem 25cm. Waży mniej więcej 5 do 7kg. Charakterystyczną cechą wyglądu zewnętrznego lhasa apso jest, bujna naprawdę długa sierść. Włos jest prosty ale miękki. Umaszczenie obejmuje więcej niż tylko jedną, typową barwę. Dość często występują zwierzęta o umaszczeniu płowym i złocistym, ale także szarym. Szata może być takżde dwukolorowa.

Tego psa wyróżnia przywiązanie. Łączy się ono ze spokojną naturą i świadomością własnej wartości. Lhasa Apso jest również czujnym psem.

Łagodne uosobienie i niewielkie rozmiary ciała sprawiają że ten azjatycki czworonóg, przy zapewnieniu mu odpowiedniej ilości ruchu, idealnie nadaje się do trzymania psa w bloku. Psom tej rasy przypisuje się zdrowy tryb życia. Lhasa Apso mają dobry stosunek do psów i dzieci, choć są nie ufne do obcych.

Ta tybetiańska rasa liczy sobie ponad 800 lat. Kwestią sporną jest, czy ta rasa jest spokrewniona z podobnie wyglądającymi psami rasy shih tzu. Przyjmuje się, że przodkami lhasa apso były tybetiańskie terriery i spaniele. Temu psu, w jego ojczyźnie przypisuje się mistyczne znaczenie.

Wskazówka: Jeśli lhasa apso ma mieć zadbany wygląd, oznacza to, że należy często sięgać po grzebień i szczotkę.

Autorzy opisu: TheGucioDog,

Psy tej rasy:

Więcej Zdjęcia

Gucio na szczyci ...

Gucio na szczycie :))
Plusów: 1 Odsłon: 81
Dodał: TheGucioDog

Gucio śpi ;)

Gucio śpi ;)
Plusów: 0 Odsłon: 55
Dodał: TheGucioDog

© 2009 www.psiesztuczki.pl | O nas i kontakt | Tricky Dogs