Łapki
Logo Psie Sztuczki
Strona Główna Warto Wiedzieć Sztuczki Sporty Psy Zdjęcia Rasy Forum Linki Profil

Popraw opis Rasa: Biały owczarek szwajcarski (Biały owczarek szwajcarski)


Opis rasy:

 

Biały owczarek szwajcarski to pies średniego wzrostu, silny i dobrze umięśniony o eleganckiej i harmonijnej budowie, sylwetka zamknięta
w prostokącie.
 Umaszczenie jest białe, ale nie albinotyczne; szata zarówno krótko-, jak i długowłosa; włos gęsty i dobrze przylegający, bogate włosy okrywowe z podszerstkiem; krótki włos na kufie, części twarzowej głowy oraz przedniej stronie kończyn, dłuższy na szyi oraz tylnej stronie kończyn.

Biały owczarek jest odważny, ale nie agresywny, pełen temperamentu i zapału do pracy, szybko uczący się nawet skomplikowanych zadań.
Jest spokojny i pewny siebie, a w stosunku do obcych zachowuje dystans. Wierny wobec jednego pana, czujny i bystry. Uchodzi za psa bardziej zrównoważonego niż owczarek niemiecki, ale i znacznie bardziej wrażliwego na stosowanie kar w procesie wychowania.

Pies wszechstronnie użytkowy, sprawdzający się w roli towarzyszącego psa rodzinnego, szczególnie dla rodzin posiadających dzieci, gdyż rasa ta charakteryzuje się tolerancją wobec dzieci oraz innych zwierząt. W Ameryce Północnej używany jest jako pies policyjny, wojskowy, pies stróżujący, pies - przewodnik ociemniałych, pies lawinowy, pies tropiący czy pasterski. W Polsce jak dotąd dość rzadko spotykany - na koniec 2008 r. lista egzemplarzy rodowodowych liczyła ok. 200 sztuk. Biały owczarek szwajcarski cieszy się większą popularnością w Niemczech i Czechach.

 

Autorzy opisu: bianco_lupo,

Psy tej rasy:

Więcej Zdjęcia

urodziny

urodziny
Plusów: 0 Odsłon: 35
Dodał: bianco_lupo

nad jeziorem

nad jeziorem
Plusów: 0 Odsłon: 28
Dodał: bianco_lupo

Wystawa

Wystawa
Plusów: 0 Odsłon: 33
Dodał: bianco_lupo

Lato

Lato
Plusów: 0 Odsłon: 30
Dodał: bianco_lupo

© 2009 www.psiesztuczki.pl | O nas i kontakt | Tricky Dogs