Łapki
Logo Psie Sztuczki
Strona Główna Warto Wiedzieć Sztuczki Sporty Psy Zdjęcia Rasy Forum Linki Profil

Popraw opis Rasa: Border Collie (Border Collie)


Opis rasy:

Border collie 

Wygląd:

Należy do typu wikowatego, pochodzi ze Szkocji. Jego sylwetka jest sprawna i proporcjonalna, a grzbiet i klatka piersiowa są naprawdę mocno zbudowane. Wysokośc w kłębie wynosi do 53 cm, suki trochę mniej. Idealna waga bordera to około 20 kg. Głowa jest długa z kufą zwężającą się do trufli nosa, a stop jest wyraźnie zaznaczony. Oczy są szeroko rozstawione, owalne, ciemnobrązowe w kolorze merle dopuszczane są też oczy niebieskie. Uszy borderów mogą byc stojące bądź w połowie załamane, mocno owłosione. Ogon długi nisko osadzony, szata gęsta, średniej długości z krótkim podrzerstkiem. Dopuszczalna każda odmiana ubarwienia, nieprawidłowa jest przewaga kolory białego.

Temperament:

Bardzo posłuszny, inteligentny i wytrzymały w pracy, zadziwiająco sprawny. Najlepiej trzymac go na powietrzu, ale przystosowuje się również do życia w mieszkaniu. Potrzebuje zarówno dużo pracy fizycznej jak i psychicznej.

Pielęgnacja

Podczas linienia konieczna jest dokładna pielęgnajcja sierści, poza okresami linienia zaleca sie regularne szczotkowanie. Jego włos prawie nigdy się nie brudzi. 

Użytkowośc

pasterz, do towarzystwa.

 

 

Autorzy opisu: Karo_Pirat,

Psy tej rasy:

Więcej Zdjęcia

Taj

Taj
Plusów: 5 Odsłon: 48
Dodał: adduss

podchody

podchody
Plusów: 0 Odsłon: 38
Dodał: Aidanek

lubię takie spac ...

lubię takie spacery
Plusów: 1 Odsłon: 25
Dodał: Aidanek

Dandi

Dandi
Plusów: 4 Odsłon: 49
Dodał: Dando

© 2009 www.psiesztuczki.pl | O nas i kontakt | Tricky Dogs