Łapki
Logo Psie Sztuczki
Strona Główna Warto Wiedzieć Sztuczki Sporty Psy Zdjęcia Rasy Forum Linki Profil

Popraw opis Rasa: West Highland White Terrier (West Highland White Terrier)


Opis rasy:

Kraj pochodzenia: Szkocja.
Przydatność: Pies do towarzystwa.
Wielkość: Ok. 28 cm wzrostu.
Waga: Waży ok. 7,5 kg.
Szata: West ma szatę składającą się z dwóch warstw: warstwa zewnętrzna jest szorstko i twarda, bez kędziorów, natomiast podszerstek ma włosy miękkie i krótkie. Psy są zazwyczaj białe z ciemnymi oczami i ciemną pigmentacją opuszków palców, pazurów, uszu i nosa.
Pielęgnacja: Wymaga się, by west highland white terrier miał twardą sierść. W przypadku zabrudzenia się psa podczas zabawy na powietrzu najlepiej jest poczekać na wyschnięcie sierści i wyszczotkować brud. Przynajmniej trzy razy w ciągu roku należy wyskubywać sierść palcami. Sierść psów przeznaczonych do pokazywania na wystawach wymaga więcej zabiegów.
Charakter: Jest to pies żywy, nieustraszony, czujny, miły, lojalny wobec swojego właściciela, ekstrawertyczny, sprytny i przedsiębiorczy, ale także uparty, rezolutny i niezależny. West przepełniony jest pewnością siebie i nie łatwo jest wywrzeć na nim wrażenie.
Wychowanie: Prostolinijny i miły charakter tego psa nie może stać się usprawiedliwieniem, by robił wszystko, co tylko zapragnie. Od czasu do czasu trzeba go skarcić. Westy potrafią być dość wytrwałe w swoim nieposłuszeństwie, więc trzeba zachować konsekwencję i nie wolno okazywać słabości.
Zachowanie w środowisku: West highland white terrier na ogół dobrze współżyje z przedstawicielami swojego gatunku i jest świetnym towarzyszem zabaw dzieci ponieważ potrafi znieść kuksańca albo dwa. Należy go nauczyć za młodu, by tolerował koty, gdyż w innym przypadku będzie je później gonił. Niektóre psy tej rasy zachowują się dość dominująco wobec innych psów, ale zależy to w dużej mierze od wczesnego wychowania.
Ruch: Ten pies szaleje za zabawą z piłką, baraszkowaniem i swawoleniem. Potrzebuje dużo ruchu, nie można mu więc tego odmawiać. Lubi kopać w ziemi. Niektóre potrafią uciec, żeby się trochę powłóczyć, dlatego trzeba się upewnić, że ogród jest dobrze ogrodzony.

Autorzy opisu: west604,

Psy tej rasy:

Więcej Zdjęcia

Maluda <3

Maluda <3
Plusów: 1 Odsłon: 37
Dodał: misia19

Już biegnę!!!

Już biegnę!!!
Plusów: 4 Odsłon: 43
Dodał: westie

Abisia

Abisia
Plusów: 3 Odsłon: 63
Dodał: Lilly

Komenda " Siad "

Komenda " Siad "
Plusów: 0 Odsłon: 48
Dodał: Herrouash

© 2009 www.psiesztuczki.pl | O nas i kontakt | Tricky Dogs