Łapki
Logo Psie Sztuczki
Strona Główna Warto Wiedzieć Sztuczki Sporty Psy Zdjęcia Rasy Forum Linki Profil

Popraw opis Rasa: shitz tzu (shitz tzu)


Opis rasy:

Psy rasy Shih Tzu (nazywane także Shi tsu) to małe pieski z wielką duszą. Ze względu na ich charakterystyczny wygląd oraz charakter zdobywają sobie wiele sympatyków, którzy chętnie nabywają te niepozorne zwierzaki. Shih tzu wywodzą się z Tybetu, gdzie hodowane były w pałacach, świątyniach oraz klasztorach. Później przeniesione zostały także na dwór chiński. Tłumacząc z tybetańskiego, shih tzu to „lwi pies” i te dwa słowa chyba najlepiej oddają naturę tej rasy. Shi tsu to psy inteligentne, ruchliwe, towarzyskie, łatwo przywiązujące się do swoich właścicieli, ze względu jednak na swoją wrodzoną niezależność, niedoświadczonym hodowcom, którzy pozwolą psu na zbyt wiele, mogą przysporzyć kłopotów. Są to psy o dużym temperamencie, silne, zuchwałe. Wymagają dużo pielęgnacji. 

Wygląd rasy shih tzu 
Shih tzu to psy małych rozmiarów, o wadze w granicach 4,5 – 8kg i wysokości w kłębie dochodzącej do 27cm. Bez wątpienia najbardziej charakterystycznymi cechami wyglądu psa są: arogancki, szeroki pysk kształtem przypominający chryzantemę oraz bardzo obfite owłosienie, pokrywające całe ciało psa. Pielęgnacja shih tzu jest wymagająca. Psa należy czesać codziennie, jego oczy oraz uszy należy poddać pielęgnacji specjalistycznymi preparatami, co dla mniej doświadczonych osób może okazać się uciążliwe. 

Zachowanie shih tzu 
Shi tsu to psy bardzo żywiołowe, radosne, skore do zabaw, potrafiące wyczuć kiedy jesteśmy w złym nastroju i swoim pieskim byciem wywołać uśmiech na naszej twarzy. Są one bardzo towarzyskie, nadają się do trzymania w bloku. Łatwo przystosowują się do nowego otoczenia, lubią spacery i zabawy na świeżym powietrzu, jednak w granicach zdrowego rozsądku. Należy zawsze pamiętać, że są to psy inteligentne i niezależne, potrafiące postawić na swoim, dlatego nie należy im zbytnio ulegać i zawsze pamiętać, kto jest panem domu. 

Autorzy opisu: sandra,

Psy tej rasy:

Więcej Zdjęcia

Sanczo

Sanczo
Plusów: 0 Odsłon: 21
Dodał: Sanczo

siad

siad
Plusów: 2 Odsłon: 26
Dodał: sandra

po kąpieli

po kąpieli
Plusów: 2 Odsłon: 28
Dodał: sandra

Pako

Pako
Plusów: 3 Odsłon: 32
Dodał: sandra

© 2009 www.psiesztuczki.pl | O nas i kontakt | Tricky Dogs