Łapki
Logo Psie Sztuczki
Strona Główna Warto Wiedzieć Sztuczki Sporty Psy Zdjęcia Rasy Forum Linki Profil

Bikejoring

To dyscyplina sportu zaprzęgowego rozgrywana na dystansach między 5 a 10 km, w której jeden lub dwa psy ciągną rower za pomocą liny amortyzowanej.
Pies ma za zadanie biec przed rowerem, w razie konieczności ciągnąc go razem z kolarzem. Średnie prędkości 35km/h w terenie, maksymalnie do 60km/h na zjazdach.

Pies, którego zamierzamy zaprząc do roweru musi być zdrowy. Poza tym powinien mieć zapał do biegania. Nie możemy go w jakikolwiek sposób zmuszać do biegu ani ciągnąć. Rasa jest nieistotna, ale z racji na duże prędkości i potrzebną wysoką wytrzymałość szybkościową najlepiej sprawdzają się psy szczupłe, wysokie, o lekkiej kości, z ubogą okrywą włosową np. ras myśliwskich.

W Polsce bikejoring to już oficjalna dyscyplina sportu podlegająca pod Polski Związek Sportu Psich Zaprzęgów. Posiadamy kadrę i reprezentację Polski w tej dyscyplinie i mamy zawodników z tytułami mistrzów świata i europy.

Więcej na: Polski Związek Sportu Psich Zaprzęgów


Autor Komentarz
Tolleromaniaczka
Offline

Sztuczki: 0
Posty: 10
04-05-14 12:25

Ciągnięcie roweru??? A nie można psom pomóc i popedałować ukradkiem? ;)

Reklama
Offline

Sztuczki: 0
Posty: 0
zira102
Offline

Sztuczki: 1
Posty: 8
29-06-09 23:38
chcący wystartować w bikejoringu musi mieć co najmniej 15 lat i zdrowego psa o wadze minimum 12 kg, którego w żaden fizyczny sposób nie można zmuszać do biegu. Zaprzęgi bikejoringowe bardzo często osiągają najwyższą średnią prędkość zawodów (ok. 40 km/h), a maksymalnie na zjazdach około 60km/h. Stanowi to o widowiskowości bikejoringu i pozwala zakwalifikować go do sportów ekstremalnych. W Polsce bikejoring to już oficjalna dyscyplina sportu podlegająca pod Polski Związek Sportu Psich Zaprzęgów. Posiadamy kadrę i reprezentację Polski w tej dyscyplinie i mamy zawodników z tytułami mistrzów świata i europy. Najszybsze w bikejoringu psy to Greystery- specjalne mieszanki wyżłów i greyhoundów, wykorzystywane również w innych dyscyplinach zaprzęgowych.

© 2009 www.psiesztuczki.pl | O nas i kontakt | Tricky Dogs