Łapki
Logo Psie Sztuczki
Strona Główna Warto Wiedzieć Sztuczki Sporty Psy Zdjęcia Rasy Forum Linki Profil

otwieranie:)

Ocena: 5 (Głosów: 1) Dodane: 20-04-11 11:21 przez kathrin2231
Zmodyfikowano: 22-03-17 17:16
Odsłon: 74

Otwieranie i zamykanie drzwiczek to dla psa zupełnie inne czynności, dlatego lepiej uczyć ich podczas osobnych sesji. Zwierzak powinien już potrafić na komendę brać i trzymać przedmiot w pysku oraz dotykać przedmioty nosem.
 
Otwieranie drzwiczek
Pokaż psu sznur, wydając komendę „aport” i nagradzając za wzięcie w zęby (nie musi go przynosić). Potem uchwyć końce sznura i poprzeciągaj się nim z pupilem. Chwal go, gdy równomiernie ciągnie, mówiąc: „Dobry pies, ciągnij”.
Następnie przywiąż sznur do drzwiczek szafki i podaj go psu do pyska z komendą „aport”. Poćwicz tak, zawsze nagradzając go, gdy wykona polecenie. Następnie przećwicz z nim samodzielne branie do pyska zwisającego sznura na komendę „aport”. Gdy robi to już bez wahania, zachęć go do ciągnięcia, mówiąc „ciągnij”. Jeżeli nie zareaguje, weź znów sznur do ręki i poruszaj nim, by zachęcić psa. Posługuj się obiema komendami: „aport” i „ciągnij”, nagradzaj jednak psa już tylko po wykonaniu całego ćwiczenia. Wkrótce zacznie od razu po uchwyceniu sznura ciągnąć za niego. Teraz możesz wydawać już tylko komendę „ciągnij”.
Często pies ciągnie sznur zbyt słabo, żeby otworzyć drzwiczki. Wtedy kolejnym etapem nauki będzie nagradzanie coraz mocniejszego ciągnięcia. Stopniowo nagradzaj już tylko próby zakończone otwarciem drzwi. Warto też zmienić komendę, np. na „otwórz”. Aby zrobić to skutecznie, nową komendę trzeba wypowiadać tuż przed starą, a potem poprzestać tylko na niej.

Zamykanie drzwiczek
Pokaż psu kawałek taśmy samoprzylepnej w odcieniu kontrastującym z barwą szafki i poćwicz dotykanie go nosem. Przyklej taśmę do otwartych drzwi i ponownie poćwicz dotykanie. Początkowo nagradzaj nawet delikatne dotknięcia, a potem stopniowo coraz mocniejsze.Sztukmistrze:


Jeśli Twój pies potrafi wykonywać tą sztuczkę, dodaj zdjęcie, na którym ją wykonuje.

bella

bellcia

Autor Komentarz
nati9878
Offline

Sztuczki: 8
Posty: 9
22-08-11 15:57

poćwiczymy z moją Nikitą :)

Reklama
Offline

Sztuczki: 0
Posty: 0
kathrin2231
Offline

Sztuczki: 10
Posty: 16
20-04-11 11:21

Otwieranie i zamykanie drzwiczek to dla psa zupełnie inne czynności, dlatego lepiej uczyć ich podczas osobnych sesji. Zwierzak powinien już potra...
Wiecej


© 2009 www.psiesztuczki.pl | O nas i kontakt | Tricky Dogs