Łapki
Logo Psie Sztuczki
Strona Główna Warto Wiedzieć Sztuczki Sporty Psy Zdjęcia Rasy Forum Linki Profil

Chodzenie na tylnych łapach

Ocena: 5 (Głosów: 1) Dodane: 16-03-09 15:21 przez Justyna
Zmodyfikowano: 18-05-17 16:02
Odsłon: 889

Etap 1. - stanie na dwóch nogach
Weź w dłoń kilka smakołyków, pokaż je psu przed nosem i powoli unieś rękę tak, by chcąc ich dosięgnąć, musiał się wspiąć na tylne łapy. Na początku nie wymagaj długiego pozostawania w tej pozycji - gdy choć na sekundę stanie na dwóch nogach, zaznacz ten moment kliknięciem lub słowem pochwały i zaraz potem daj mu smakołyk. Powtarzaj to ćwiczenie, aż zwierzak zacznie wykonywać je bez wahania. Nie oczekuj jednak wielu powtórek z rzędu - jego mięśnie nie są jeszcze przyzwyczajone do tej nietypowej pozycji. Jeśli na początkowym etapie zdarza mu się opierać o ciebie, nie broń mu tego, ale też przesadnie nie pomagaj.
Stopniowo przedłużaj - początkowo tylko o sekundę - czas pozostawania na dwóch łapach. Nie chodzi jednak o to, żeby za każdym następnym razem pies wytrzymywał dłużej, lecz o przedłużanie średniego czasu trwania ćwiczenia. Dzięki temu twój uczeń nigdy nie będzie wiedział, ile czasu trzeba poczekać na nagrodę.

Etap 2. - chodzenie do tyłu
Kiedy zwierzak wytrzymuje już na tylnych łapach kilka sekund, możesz rozpocząć naukę chodzenia. Ze względu na budowę psu łatwiej jest poruszać się w tej pozycji do tyłu niż do przodu. Zacznij od nagradzania choćby jednego kroku i stopniowo wydłużaj pokonywany dystans. Możesz iść na wprost zwierzaka (on idzie tyłem, ty przodem) albo też pies może być zwrócony tyłem do ciebie (oboje idziecie do tyłu). Stale naprowadzaj go smakołykami. Z czasem możesz je odstawić i poprzestać na sygnale optycznym (wyciągnięta ręka).
Dalsze modyfikacje i utrudnienia tej sztuczki to kręcenie się w kółko i chodzenie do przodu. Jeśli pies opanował poruszanie się na tylnych łapach razem z tobą i potrafi sam cofać się na komendę, możesz spróbować połączyć obie sztuczki - samodzielne cofanie się na tylnych łapach to efektowny element tańca z psem.


Sztukmistrze:


Jeśli Twój pies potrafi wykonywać tą sztuczkę, dodaj zdjęcie, na którym ją wykonuje.

Kropka

Kropcia

Bella

moja Bella ; ))

Maja

ŚPIOCH

Autor Komentarz
beagle08
Offline

Sztuczki: 1
Posty: 7
13-04-14 14:35

trudna komenda mój pirat niemoże załapać ale zato pies mojej babci nauczył sie w 4 dni.

Reklama
Offline

Sztuczki: 0
Posty: 0
Justyna
Offline Przyjaciele

Sztuczki: 27
Posty: 378
16-03-09 15:21
Etap 1. - stanie na dwóch nogach
Weź w dłoń kilka smakołyków, pokaż je psu przed nosem i powoli unieś rękę tak, by chcąc ich dosięg-
nąć, mu...
Wiecej

© 2009 www.psiesztuczki.pl | O nas i kontakt | Tricky Dogs