Łapki
Logo Psie Sztuczki
Strona Główna Warto Wiedzieć Sztuczki Sporty Psy Zdjęcia Rasy Forum Linki Profil

Szczegóły:


Login: zira102
Status: offline
Grupy:
Wojewodztwo: dolnośląskie
Liczba sztuczek: 1
Liczba postów: 8
Data rejestracji: 29-06-09 22:35
Ostatnio zalogowany: 30-06-09 14:14


Ostatnie sztuczki:

A psik! Poproszę chusteczkę

Ocena: 2
Odsłon: 1215
1. Podaj psu chusteczkę, kliknij i nagrodź go za wzięcie jej w zęby i trzymanie w pysku .
2. Odsuń się o krok i karz psu przynieść chusteczkę. Kliknij i ...
Wszystkie sztuczki

Ostatnie posty:

29-06-09 23:51
Weight Pulling jest sportem, który wywodzi się z dawnych czasów, gdy psy używane były jako zwierzęta pociągowe. W czasach współczesnych istnieje kilka typów tej konkurencji. Jest IWPA (International Weight Pulling Association), ADBA (American Dog Breeder's Association) organizująca zawody w weight pulling dla pit bull'i, a także wiele innych organizacji.
Zasady Weight Pulling'u są proste :
Psy muszą przeciągnąć wózek lub sanie na 16 stóp ( U.S.A.) lub 10 m. ( Europa ), bez faulu. Handler musi stać za wózkiem, frontem do kół; lub też frontem do psa. Handler może w jakikolwiek sposób zachęcać psa do ciągnięcia ( np. poprzez nawoływanie, taniec, wygłupy ), nie może natomiast dotykać psa. Całkowicie zakazane jest używanie zabawek, smakołyków, innych zwierząt lub jakichkolwiek przedmiotów stymulujących psa do ciągnięcia. Innymi słowy : handler nie może mieć nic w rękach, nawet smyczy. Bardzo pomocna może okazać się pomoc drugiej osoby, która będzie dbała o bezpieczeństwo naszego pupila, przytrzymując wózek za linę zamocowaną z tyłu.
29-06-09 23:44
Coursing - wyścigi psów, gdzie zwierzęta gonią atrapę ofiary, która ciągnięta jest po ziemi na naturalnym terenie. W odróżnieniu od klasycznych wyścigów chartów na owalnym torze, w zawodach coursingu mogą brać udział rodowodowe psy wszystkich ras.
Jeśli cos jeszcze wiedzie piszcie :)
29-06-09 23:41
Canicross - to oficjalna dyscyplina sportowa sportu psich zaprzęgów, polegająca na bieganiu z psem. Pies upięty jest na smyczy z amortyzatorem (długości ok 2,5 w rozciągnięciu), która łączy się z pasem na talii maszera. Pies biegnie przodem pomagając w biegu zawodnikowi. Wyścigi tej dyscypliny odbywają się w warunkach bezśnieżnych.

Canicross można uprawiać z dowolnym psem w dobrym stanie fizycznym i odpowiednim wieku. W Polsce jak i na Świecie najlepiej w tej dyscyplinie sprawdzają się greystery, psy myśliwskie jak np.: wyżły, charty czy pointery jak i inne psy zaprzęgowe Syberian Husky czy Alaskan Malamut.
Wszystkie posty


© 2009 www.psiesztuczki.pl | O nas i kontakt | Tricky Dogs