Z psem do Białku Tatrzańskiej! Co musisz zobaczyć?

Spacery po górach to nie tylko możliwość cieszenia się pięknymi krajobrazami, ale też doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu w pojedynkę lub z bliskimi. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby za odkrywanie sekretów Białki Tatrzańskiej zabrać się wspólnie ze swoim czworonożnym przyjacielem. Do takiego spaceru warto się jednak odpowiednio przygotować, w czym pomoże nasz krótki poradnik.

  1. Co warto wiedzieć o Białce Tatrzańskiej?
  2. Białka Tatrzańska: spacer z psem
  3. Co warto zobaczyć w Białce Tatrzańskiej?
  4. Polecane noclegi z widokiem na Tatry

Znajdziesz tu wskazówki, które ułatwią ci zaplanowanie wycieczki w Tatry z czworonogiem, a przy okazji dowiesz się, gdzie warto spędzić noc, aby można było odpocząć w świetnych warunkach i to niezależnie od aktualnej pory roku.

Co warto wiedzieć o Białce Tatrzańskiej?

Białka Tatrzańska to wieś znajdująca się w południowej Polsce, w której na turystów czekają takie atrakcje, jak Terma Bania, Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska, Stacja Narciarska Kaniówka i wiele innych. Wieść podhalańska położona jest w województwie małopolskim w gminie Bukowina Tatrzańska.

Jest to idealny wybór dla osób, które chcą odkryć liczne ścieżki spacerowe (warto sprawdzić przede wszystkim popularny szlak niebieski, który prowadzi między innymi przez Czarną Górę i Nową Białą). Szlaki piesze obfitują w przepiękne widoki i pozwalają odzyskać równowagę psychofizyczną.

Białka Tatrzańska: spacer z psem

Zabranie ze sobą psa do Białki Tatrzańskiej to połączenie przyjemnego z pożytecznym, szczególnie że zwierzęta uwielbiają ruch, a tutaj na pewno nie zabraknie im miejsca do tego, aby się wybiegać. Warto jednak pamiętać o kilku rzeczach. Najważniejszą z nich jest zakaz, który obowiązuje na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego zgodnie z Ustawą o Ochronie Przyrody, Dz.U. 2016 poz. 2134 z 14 grudnia 2016 roku. Trzeba mieć świadomość, że zakaz wprowadzenia psów na teren parku nie wynika z czyjejś złej woli, ale z tego, że dzikie zwierzęta mogą łatwo wyczuć obecność psów. Wyjątek stanowią psy asystujące, które towarzyszą osobom niewidomym.

Na szczęście nie oznacza to, że w polskich Tatrach nie da się nigdzie wyjść na spacer z czworonogiem! Jest wiele ciekawych miejsc, które można odwiedzić wspólnie ze swoim pupilem. Wśród nich są między innymi Dolina Chochołowska aż do wysokości schroniska PTTK, Gubałówka, Magura Witowska i popularna droga pod Reglami. Niektóre obiekty noclegowe oferują gościom możliwość powierzenia psa pod opiekę pracowników podczas nieobecności, więc jeżeli ktoś mimo wszystko chce się wybrać do Tatrzańskiego Parku Narodowego, zawsze może rozważyć skorzystanie z takiej opcji.   

Co warto zobaczyć w Białce Tatrzańskiej?

Lista miejsc, które warto zwiedzić w Białce Tatrzańskiej, jest naprawdę długa i każdy powinien ją dostosować do swoich preferencji. Wielu turystów chce zobaczyć między innymi wyciągi (Wierch Horników, Zebra), Ośrodek Narciarski Bania, kościół pw. św. Szymona i Judy Tadeusza, Termę Bania, Zamek w Niedzicy i niezwykle popularne Krupówki. 

Polecane noclegi z widokiem na Tatry

Wybierając odpowiedni nocleg, można łatwo wykorzystać Białka Tatrzańska spacer do tego, aby dotrzeć do okolicznych miejscowości, a także skorzystać ze wszystkich atrakcji, które są dostępne w najbliższej okolicy. W tym miejscu znajdziesz kilka ciekawych propozycji, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów. Lepiej jednak zawczasu zarezerwować pokój w hotelu, aby później nie okazało się, że wszystkie pokoje są zajęte.

Jak dobrać idealną czapkę dla swojego psa?

Jak dobrać idealną czapkę dla swojego psa?

Jak dobrać idealną czapkę dla swojego psa? Czapki dla psów, choć na pierwszy rzut oka mogą wydawać się jedynie modnym dodatkiem, pełnią ważną funkcję w ochronie naszych czworonożnych przyjaciół. Tak jak ludzie chronią swoje głowy przed słońcem, wiatrem czy zimnem, tak...

Objawy cukrzycy u psa

Objawy cukrzycy u psa

Objawy cukrzycy u psa Już sama myśl o tym, że ukochany czworonóg mógłby zapaść na poważną chorobę, jest przykra i stresująca. Zamiast jednak zaklinać rzeczywistość i oczekiwać, że nic złego się nie wydarzy, należy obserwować pupila i reagować nawet na najmniejsze...

Objawy cukrzycy u psa

Objawy cukrzycy u psa

Objawy cukrzycy u psa Już sama myśl o tym, że ukochany czworonóg mógłby zapaść na poważną chorobę,...